Capamakinesi.Net

MAKİNA İŞLER, EL ÖVÜNÜR

Çapa Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Yazan: admin Tarih: Şub 4th, 2010 | Kategori:: Anasayfa

 

Toprağın işlenip hazır hale getirilmesinde büyük kolaylıklar sağlayan çapa makinesi seri , sessiz ve verimli çalışır.çok sert ve çok yumuşak zeminlerde , taşlı , çakıllı Zeminlerde rahatlıkla kullanılır.uzun zamandır sürülmemiş araziyi de kazabilir. kullanımı kolaydır. çapa makineleri yapacağı işe göre benzinli ve dizel olarak değişmektedir. sizin sunduğunuz arazi ve toprak bilgilerine göre alacağınız yer size benzinli çapa makinesi yada dizel çapa makinesi alıcağınızı tavsiye edecektir.

Motorlu çapa makinaları, ağaç altları ve bağ aralarının, bahçe ve seralardaki sebze aralarının çapalanması, fidan ve fide-çiçek yetiştiriciliğinde toprağın hazırlanması, yabani ot kontrolünde ve benzeri birçok işin yapılması yanında römork takılarak taşıma işlerinde de kullanılmaktadır.

Değişik güçlerde dizel motorlu tipleri yanında sebze ve bahçe işlerinde kullanılan benzin motorlu hafif kolay taşınabilen modelleri vardır.

Makinanın arkasında bulunan derinlik ayar çubuğu, ilerleme hızını kontrol ederek, toprağın parçalanma derecesini tayin eder. Her pozisyona ayar imkanı olan didon üzerindeki stop emniyeti ve makinanın önündeki yol tekeri kullanım ve taşıma rahatlığı sağlamaktadır.2 Yorum Yapilmis » “Çapa Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?”

  1. çapa makinesi kolaycılıktır.Toprağa el sürmeden çapa yapmaktır.1 aylık işi belki bir haftada bir haftalık işi belki bir günde yapmaktır.dizel çapası ya da benzinli çapası farketmez.sonuç hep eskiye göre mükemmeldir.

  2. Merhabalar 1500 kök zeytin bahçem var ağaçların diplerindeki yabani otlar için çapa makınası almayı düşünüyorum beni yormayacak arkadan frezeli tekrer gücüyle hareket edecek ayda bir çalıştıracam dizel motora sahip bana uygun bir çapa makınası onerisi soylermisiniz sadece capa yapmayacam romork takacım zeytinleri ilaclayacağım su pomyası olarak kullanacağım 3 km mesafeden su cekecem boyle bir makına varmıdır

Yorum Yapin